II Kielecka Dycha. Zapraszam na biegowe święto w Kielcach.


W tym roku odbędzie się wyjątkowa impreza biegowa. II Kielecka Dycha.

Jest  to bieg wyjątkowy, a powodów tej wyjątkowości jest co najmniej kilka.
Wyobraźcie sobie całkiem duże miasto, wojewódzkie nawet, gdzie z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej biegaczy amatorów. Miasto, w którym są świetne warunki do biegania, gdzie tworzy się pełna zapału, energii i chęci do biegania grupa. Wyobraźcie sobie takie miasto i tych ludzi, i pomyślcie, że do zeszłego roku to miejsce/miasto nie miało swojego biegu!


Tak było. Na szczęście, znalazły się osoby, które nie chciały się pogodzić z takim stanem rzeczy. Nie płakały i nie ubolewały nad tym, że nie ma, że nic się nie dzieje i postanowiły działać. Własnymi siłami, środkami finansowymi, poświęconym czasem i ogromem pracy. Biegacze amatorzy przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach stworzyli piękny bieg, wspaniałą imprezę i biegowe święto. Kielecką Dychę.

W zeszłym roku startowałem w tym biegu. Trasa może nie jest najłatwiejsza, wiedzie przez leśne drogi – wiadomo trochę piasku, gdzieniegdzie błotko, jakiś korzeń.  Niemniej jednak,  jest bardzo urokliwa i przyjemna. Organizacja zeszłorocznego biegu była naprawdę bez zarzutu. Dobre oznakowanie, wolontariusze na trasie, punkt z wodą. Było wszystko co potrzebne jest dobremu biegowi, a nawet więcej. Atmosfera biegu. Ta była niesamowita. Ponad 200 biegaczy, kibice stworzyli wyjątkową aurę wokół biegu. Pełną radości i szczęścia, że się udało. Że coś się dzieje, że mamy swój dzień, swoje miejsce i czas. Nie było medali ani koszulek w pakiecie, nie było gwiazd ani VIP-ów. Było coś znacznie lepszego – prawdziwy biegowy klimat.

Tak było rok temu ;)


W tym roku, mam przyjemność pomagać przy organizacji drugiej edycji biegu. Zapisy już trwają, a ja jestem przekonany, że będzie jeszcze lepiej niż rok temu. To znowu będzie święto dla biegaczy, na które zapraszam. Każdy z nas może stać się częścią tego biegu. Trzeba tam być! Startujcie w biegu, zabierzcie ze sobą Waszych bliskich, niech kibicują i cieszą się razem z nami.

Data: 20.10.2013. Start biegu godzina 10. Adres: Kielce, ul. Boczna 15
 Szczegóły na www.kieleckadycha.pl

Damian Orzechowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz