Opaska Polar Loop - test

Muszę przyznać, że gdy dostałem maila od firmy Sport Konsulting z informacją o możliwości testowania opaski Polar Loop, byłem bardzo ciekaw tego urządzenia i jego możliwości.Opaska, to tak naprawdę całodobowy monitor naszej aktywności. Loop śledzi i zapisuje nasz każdy krok/ruch, który wykonujemy w ciągu całego dnia. W połączeniu z serwisem internetowym Polar Flow, umożliwia śledzenie i analizowanie naszej dziennej/tygodniowej/miesięcznej aktywności.

Na początek
Aby rozpocząć korzystanie z Loop, konieczne jest połączenie z komputerem i Internet. Po zainstalowaniu programu, utworzeniu konta oraz zalogowaniu się, możemy przejść do wprowadzenia naszych danych. Należy wybrać poziom aktywności, wpisać swoją wagę, wzrost, wybrać nadgarstek, na którym będziemy nosić opaskę - to pomoże uzyskać spersonalizowane dane o naszej aktywności. Producent zaleca, żeby opaskę nosić na ręce niedominującej.


 
Loop + specjalny kabel USB


 
Rozmiar
Opaskę możemy w bardzo prosty sposób dopasować do wielkości naszego nadgarstka. Za pomocą załączonej do kompletu miarki, kluczyka oraz nożyczek z łatwością skrócimy jej długość. Trzeba być jednak ostrożnym, opaska ma jedną wadę - raz skrócona nie da się powiększyć :)Wyświetlacz
Wyświetlacz LED aktywujemy naciśnięciem przycisku. Wielokrotne przyciskanie,  daje nam możliwość poruszania się po ekranach takich jak:
ACTV - pokazuje poziom dziennej aktywności.
CALS - spalone kalorie
STEP - ilość wykonanych kroków/aktywność przeliczona na kroki
TIME - zegarek
Wyświetlacz pokazuje również informacje o sposobie osiągnięcia dziennego celu: UP, WALK, JOG.
Aktywność zerowa ;)
zdjęcia z instrukcji obsługi Polar LoopUżywanie Loop jest niezwykle proste. Właściwie nie musimy nic robić poza noszeniem opaski ;)
Po wciśnięciu przycisku, wyświetlacz zawsze pokazuje nam ostatnio wyświetlane informacje.

Dodatkowo, Loop za pomocą Bluetooth Smart można połączyć z czujnikiem pracy serca (nadajnik na klatkę piersiową, np. Polar H6 lub H7), dzięki temu mamy wszystkie potrzebne informacje dotyczące naszego treningu.
fot: www.polar.com


 


Strona www oraz aplikacja mobilna
Naszą aktywność monitorowaną przez Loop, możemy śledzić na stronie internetowej Polar Flow.
Dowiemy się tam np. ile godzin dziennie siedzimy, jak długo chodziliśmy/biegaliśmy czy staliśmy w miejscu a także jak długo odpoczywaliśmy. Te informacje naprawdę mogą nas zaskoczyć ;)
Opaska Polar Loop sprawdza to poprzez umieszczone w niej czujnik (Akcelerometr 3D)

Kalendarz aktywności na stronie www.polarflow.com
Aplikacja mobilna, na ten moment działa z system iOS obsługującymi technologie Bluetooth Smart.
Dobra wiadomość jest taka, że wkrótce wprowadzona zostanie aplikacja na system Android.

Dla kogo jest Loop?
Opaskę mogę polecić wszystkim osobom aktywnym. Informacje uzyskane z Polar Loop mogą pomóc nam w ustaleniu treningu lub naszej dziennej aktywności. Może nam pomóc w motywowaniu się do większej aktywności fizycznej, osiągasz cel - wygrywasz ;)
Dla osób uprawiających fitness/aerobik informacje uzyskane z Loop mogą być naprawdę istotne.  Może też być bardzo pomocna w walce z nadwagą lub przy powrocie do formy.
Dla osób lubiących tego typu gadżety rzecz godna polecenia.
Istotnym jest tez fakt, iż zarówno firma Polar jak i firmy konkurencyjne wprowadziły do swoich najnowszych modeli zegarków biegowych opcję całodobowego monitorowania aktywności fizycznej. Na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji, można precyzyjniej ustalać trening.  

Istotne, jest również to, że Loop ma świetny design! Możemy ją nosić jako bransoletkę, jest elegancka i zgrabna.

Dodatkowe informacje
 • Wodoszczelność - opaska Polar Loop zachowuje wodoszczelność do głębokości 20 metrów. Chodziłem z nią na basen - działa bez zastrzeżeń.
 • Bateria wytrzymuje około 6 dni bez ładowania
 • Czas ładowania - 90min/za pomocą specjalnego kabla USB, który jest w zestawie.
 • Pamięć 4MB
 • Cena: ok. 380 zł - jest to cena bardzo atrakcyjna w porównaniu z ofertą konkurencyjnych firm.


Dziękuję firmie Sport Konsulting za możliwość testowania opaski Polar Loop!


Damian Orzechowski

13 komentarzy:

 1. możesz mi podpowiedzieć jak ustawić dzienny cel :) ??

  OdpowiedzUsuń
 2. Cel dzienny ustawia się automatycznie na podstawie ustawień wybranych przez Ciebie w profilu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie dzięki za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak się ma Polar Loop do jazdy na rowerze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam za brak odpowiedzi, nie widziałem tego pytania. Przy jeździe na rowerze aktywność również jest mierzona. Wskazane jest używanie nadajnika H7 lub H6 aby dokładniej mierzyć spalone kalorie.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Czy opaska Polar Loop posiada możliwość mierzenia przebytej odległości? Na różnych stronach pojawiają się sprzeczne informacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opaska podaje ilość wykonanych kroków, co można przełożyć w przybliżeniu na odległość. Biegałem z Loopem i RC3GPS, odległości wskazywane na obu urządzeniach były zbliżone.

   Usuń
 6. Mam pytanie, czy ta opaska i jej sposób obliczania kroków, nada się do obliczenia przebytego dystansu grając w piłkę nożna, czy raczej nie ma to sensu ? Jeśli nie, to czy może Wiecie, jaki smartwatch/zegarek by to zrobił - oczywiście za rozsądną cenę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak Loop zachowa się przy tak dynamicznej grze. Przypuszczam, ze da radę, ale gwarancji nie ma.
   Nie znam tez innych opasek, które mógłbym Ci polecić.
   Może bardziej jakiś zegarek z GPS?

   Usuń
  2. Też o nich myślałem, ale te lesze zaczynają się od 500 zł minimum. Co gorsza często nie tylko ceną odstraszają ale i samym wyglądem przypominającym zegarki dla dzieci z lat 90tych :) Fakt też, że loop zarówno jest przystępny cenowo ale i wygląda naprawdę zachęcająco

   Usuń
  3. To prawda, Loop wygląda świetnie :)

   Usuń
  4. Jeszcze jedno pytanie, czy Loop musi być stale podłączony przez bluetooth, żeby zmierzyć aktywność, czy sam z siebie ją zapisuje, a następnie będę ją mógł odczytać na telefonie lub komputerze?

   Usuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń